Sėkmės istorija: LIDA

Sėkmės istorija: LIDA

3209

Svorio metimas – darbas ne iš lengvųjų. Kai kuriems tam ryžtis reikia nemenko įkvėpimo. O kas geriau įkvepia jei ne amą atimančios sėkmės istorijos? Prieš gerą pusmetį pravėrusi sporto klubo duris Lida Stanevičienė (35) jau atsikratė daugiau nei 25 kg. Koją kojon žengiant su trenere Rasa, jauna, žavi ir užsispyrusi moteris sustoti neketina. Su ja ir šnekučiuojamės apie gyvenimo būdo pokyčius ir sveikos mitybos  bei sporto prisijaukinimą.

Rasti teisingą kelią nebuvo lengva

Drastiškos dietos, numesti ir priaugti kilogramai Lidai ramybės nedavė jau ne vienerius metus. „Išmėginau galybę dietų ir svorio metimo programų, tačiau nė viena man nebuvo veiksminga. Jei ir būdavo rezultatas, jis būdavo trumpalaikis, o atsikratyti kilogramai sugrįždavo su kaupu. Ką jau kalbėti apie energiją ir savijautą“, – prisiminė moteris.

Kaip pasakojo pašnekovė, asmeninė trenerė Rasa pakeitė jos gyvenimą ir suformavo sveiką požiūrį į sportą ir maistą. „Kreipiausi į Rasą po labai daug nesėkmingų ieškojimų. Jau po pirmojo pokalbio ja pasitikėjau. Matėsi, kad žmogus puikiai išmano savo darbą, pasižymi skrupulinga disciplina, kurią įskiepija ir savo klientams, o svarbiausia – nuoširdžiai nori padėti. Prisimenu jos žodžius – „jei sunkiai dirbsite, po pusmečio abi šypsosimės“, – pirminius žingsnelius dėstė L. Stanevičienė.

Atsižvelgiant į gyvenimo būdą ir išsikeltus tikslus, Lidai Rasa sudarė mitybos planą, skyrė dvi asmenines treniruotes per savaitę, patarė 2-3 kartus lankytis grupinėse treniruotėse ir rekomendavo vitaminus bei maisto papildomus.

Mityboje svarbiausia rėžimas

Lida, supratusi, kad nuo šiol sporto ir mitybos labirintuose jau yra nebe viena, o turi profesionalo palaikymą, apsišarvavo valia, ryžtu ir ėmėsi keisti gyvenimo būdą.

„Mano kasdienybėje atsirado rėžimas. Rasa iš galvos išmušė kvailą mitą, kad negalima valgyti po 6 valandos, arba jei valgysi dažnai – priaugsi svorio. Tris sočius valgius per dieną pakeičiau penkiomis mažomis vertingo maisto porcijomis. Rytą pradedu stikline vandens.

Išgeriu žuvies taukus bei kitus vitaminus. Tuomet pusryčiauju. Sotiems pusryčiams dažniausiai renkuosi arba košę, arba virtus kiaušinius. Į darbą keliauju su dėžutėmis, kuriose nešuosi visus dienos valgymus. Priešpiet užkandžiauju džiovintais vaisiais ar keliais gabalėliais juodo šokolado. Pietums valgau arba žuvį, arba paukštieną su daržovėmis, jei užsimanau šalia ir garnyro, juo dažniausiai tampa grikiai, lęšiai arba ryžiai.

Pavakariams mėgstu tuno salotas su grikiais, o vakarienei puikiai tinka salotos su pupelėmis. Valgau kas 2,5-3 valandas. Tiesa, kartą per savaitę apdovanoju save savotiška premija – leidžiu sau pasilepinti mėgstamu maistu. Žinoma, darau tai su protu – stengiuosi neperlenkti lazdos ir nenuklysti nuo teisingo kelio“, – savo mitybos principus vardijo pašnekovė.

Prisijaukino sportą

Lida prisipažino anksčiau sportuoti nemėgusi, tačiau nuo šiol be jo neįsivaizduojanti nei savaitės. „Jei nesportuoju ilgiau kaip porą dienų, jaučiuosi apsunkusi, trūksta žvalumo“, – pridūrė ji.

Sportas moters dienotvarkėje užima labai svarbią dalį. „Po darbo su vyru abu keliaujame į sporto klubą. Sportuoju 5-6 kartus per savaitę. Su Rasa atliekame vis skirtingus pratimus, tad nėra monotonijos. O iš grupinių treniruočių labiausiai mėgstu disko bike’us. Tai lyg iškrova po įtemptos dienos. Sporto klube vidutiniškai praleidžiu apie 1,5-2 valandas. Tiesa, mane labai palaiko ir vyras. Kol aš plušu salėje, jis taipogi sportuoju arba žaidžia stalo tenisą“, – pasakojo moteris.

Akivaizdžius pokyčius ir švytinčias akis pastebi ir aplinkiniai. „Jau nebeatmenu laikų, kuomet gerai jaučiausi su aptemta suknele, o ruošiantis šventei rūbus rinkausi ne pagal tai, ko noriu, į į ką įlendu. Džiaugiuosi, kad mane palaiko artimieji ir nuoširdžiai džiaugiasi pasikeitimais ir linki sėkmingo tolimesnio kelio. O visiems tiems, kurie smailina pavydžias akis, tiesiog norėčiau palinkėti gyventi savo gyvenimą, o jei netenkina matomas vaizdas veidrodyje – mažiau kalbų, daugiau darbų“, – dėstė pašnekovė.

Anot stulbinančių rezultatų pasiekusios Lidos Stanevičienės, svarbiausia yra rasti žmogų, kuris gali nukreipti teisinga linkme ir nuolatos palaikyti. Tik tuomet tikslo siekimas taps malonumu, o rezultatai – ilgalaikiais.