Neįtikėtini pokyčiai su Rasa: MARTYNO SĖKMĖS ISTORIJA

Neįtikėtini pokyčiai su Rasa: MARTYNO SĖKMĖS ISTORIJA

3734

Sporto salėje pluša ne tik merginos, skubančios pasiruošti artėjančiam vasaros sezonui. Ne vienas padedamas asmeninės trenerės Rasos Vilkienės čia įveikia kamuojantį anstvorį, kuriuo ypač reiktų susirūpinti dar paauglystėje. Dalijamės keturiolikmečio Martyno, per pusmetį numetusio 10 kilogramų, sėkmės istorija. Tiesa, sportas tapo ne tik jaunuolio, bet ir jo tėvų gyvenimo dalimi.

Kuomet kartu su mama nedrąsiai pravėrė sporto klubo duris, dar tuo metu būdamas  13 metų, Martynas svėrė 68 kilogramus, o jo ūgis buvo 1,57 m. “Buvau storas, o tokiu būti tikrai nebesinorėjo”, – prisiminė jaunuolis. Apie sportą ir naujus įpročius – pokalbis su jaunuoju sportininku.

  • Kaip pasikeitė Tavo gyvenimo būdas?

 Trenerė Rasa Vilkienė padėjo susidraugauti su sportu ir pradėti žiūrėti, ką dedu į burną. Iš tiesų, svorio metimas man padėjo išsiugdyti atsakomybės jausmą ir discipliną. Pasikeitė ir mamos gaminimo įpročiai. Nuo šiol pas mus namuose rečiau gaminami makaronai, piknaudžiaujama sūrio lazdelėmis ar traškučiais. Drauge su visa šeima mažais žingsneliais ieškome sveikesnių maisto produktų, o ko nežinome – drąsiai klausiame trenerės.

  • Sportuoji jau daugiau nei 10 mėnesių. Kokia buvo pradžia?

 Kuomet pradėjau, norėjosi kuo greitesnių rezultatų. Buvo vasaros atostogos, tad sportuodavau penkis kartus per savaitę. Įpratau ir tai tapo tiesiog kasdienybe. Lygiai taip, kaip eiti į mokyklą. Klausimų eiti ar ne, tiesiog nekildavo. Prasidėjus mokslo metams, treniruotėms laikui liko mažiau, tad sporto klube apsilankau 2-3 kartus per savaitę.

  • Ar tiesa, kad matydami Tavo pasiekimus ir užsidegimą sportui, sportuoti pradėjo ir Tavo tėvai?

 Tikrai taip. Jau kuris laikas sportuoti važiuojame kartu su tėčiu, o kartais prisijungia ir mama.

  • Kas buvo sunkiausia metant svorį?

Buvo nelengva įprasti dažnai valgyti ir laikytis maisto plano, bent jau orientuotis į jį (šypsosi). Turbūt sunkiausia buvo atsisakyti saldumynų, taip pat labai mėgstu grikių košę su grietinę, kuri, žinoma, negelbsti metant svorį. Reikėjo kurio laiko, kad priprasčiau košę skaninti liesu jogurtu, kurio skonis labai panašus. Jei atvirai, dabar grietinės net ir nebesinorėtų.