Kokią sportinę veiklą pasirinkti?

Kokią sportinę veiklą pasirinkti?

4206

Dalis žmonių tiki, kad viskas, kas vyksta mūsų gyvenime, tai – likimas. Aš manau, kad viską mes susikuriame patys, turėdami aiškią viziją, keldami sau tikslus ir sunkiai dirbdami. Taip pat yra ir su sportu. Nei vienas savo genuose nenešiojame chromosomos, kuri mus padarytų sveikais, užaugintų masę raumenų ar nutirpdytų riebalinį sluoksnį. Nėra jokių stebuklų, yra tik mūsų pasirinkimai, kurie padeda pasiekti tai, ko norime.

Nusprendėte, kad jau laikas pradėti keisti savo kasdienius įpročius ir pradėti sportuoti, tačiau susidūrėte su kita dilema – kokį sportą ar jo programą pasirinkti? Ilgai negalvokite, išbandykite viską, ką galite. Jeigu visgi norite konkretumo, tai pirmiausia reikėtų apibrėžti, kokio rezultato tikitės (sumažinti apimtis, padidinti raumenų masę ir t.t.), įvertinti savo sveikatos būklę, kad sportas teiktų naudą, o ne žalą.

Ko gero, paprasčiausias būdas pradėti sportuoti, tai įsigyti sporto klubo abonementą, kuris ne tik leis išbandyti įvairiausias grupines treniruotes, svarmenų kilnojimą ar treniruotes vandenyje, bet ir motyvuos apsilankyti vėl ir vėl, nes paprastai viskas, už ką mokame pinigus, mus truputį įpareigoja. Neabejoju, kad atrasite sau mielą veiklą – gal net apsvarstysite įsigyti sporto ir mitybos programą. Visai nesvarbu, ką nuspręsite veikti, svarbiausia, kad veikla teiktų malonumą, nes kuo labiau patiks tai, ką darote, tuo lengviau bus pasiekti savo tikslo. Aš renkuosi svarmenų kilnojimą ir įvairias grupines treniruotes, todėl man pavyksta išvengti monotonijos.

Svarmenų kilnojimas naudingas tiek mūsų fizinei, tiek emocinei būklei. Įvairūs tyrimai rodo, kad svorių kilnojimas iš tiesų žmones daro laimingesnius ir labiau savimi patenkintus. Verta paminėti, kad svarmenų kilnojimas efektyviai padeda sudeginti riebalinį sluoksnį, sumažina cukrinio diabeto susirgimo riziką, padeda malšinti nugaros skausmus, teigiamai veikia širdies darbą bei puikiai tinka kovai su bloga nuotaika ir net depresija. Šios treniruotės itin naudingos žmonėms, kurie dirba sėdimą darbą. Reguliariai ir teisingai atliekami pratimai padės išvengti nugaros skausmų bei įvairių traumų. Teigiama, kad žmonės reguliariai besilankantys sporto salėje, lengviau susitvarko su stresu, kuris yra vienas pagrindinių mūsų geros savijautos priešininkų.

Klaidinga manyti, kad svarmenų kilnojimas skirtas tik vyrams ar profesionaliems atletams. Toli gražu ne. Neretai girdžiu, kad moterys bijo “išsipūsti”, tačiau be reikalo. Siekdamos dailios figūros, drąsiai imkite į rankas svarmenis. Norint užauginti raumeninę masę reikia itin sunkiai ir dažnai treniruotis, laikytis atitinkamos mitybos programos bei vartoti papildus, skatinančius raumenų masės augimą. Tuo tarpu, reguliarios bei taisyklingos treniruotės ir subalansuota mityba, sustiprins kūną, išryškins linijas, tačiau tikrai nepavers jūsų raumenų kalnais.

Jei vis dar dvejojate, kokią veiklą pasirinkti arba nedrįstate – kviečiu sportuoti su manimi ir aš atsakysiu į visus jums rūpimus klausimus, patarsiu ir nukreipsiu teisinga linkme.